Kažu ljudi da je to super zabavna fuzija breakdancea i fitnesa…
Tako jednostavan da ga svako može trenirati! Sa ovim sloganom Peter Sowinski (30) promoviše svoj kreativni fitnes program koji je postao megapopularan na svim kontinentima – BREAKLETICS! Za svega godinu dana Peter je svoju pasiju pretvorio u ozbiljan biznis i to zahvaljujući tutorijalima u kojima, na zabavan i inovativan način, predstavlja vežbe za jačanje mišića celog tela.
Iako na prvi pogled izgleda nemoguće, mladi Poljak iz Berlina uverava publiku da svako, ama baš svako može da nauči breakletics – uz malo volje i napora – jer je zabavan, kreativan i ne osećaš se kao mučenik u fitnes studiju koji jedva čeka da se završi jednočasovna tortura.
„Breakdanceom se bavim od malih nogu i nisam želeo da kopiram nečiji fitnes program, već sam, gotovo slučajno, razvio svoj sistem treniranja koji je potpuno drugačiji. Naime, većina programa se vrti oko sklekova, čučnjeva i kardio-vežbi, a meni je sve to prilično dosadno“, izjavio je Peter, koji dodaje da mu u ostalim fitnes programima nedostaje koordinacija jer se većinom radi o linearnim vežbama. Naime, mnogi imaju mišićnu masu na određenim delovima tela, ali njihova pokretljivost je ravna nuli. Osnova breakleticsa leži u ravnomernom jačanju svih mišića (i ne zaboravimo na muzičko-zabavni faktor). Po rečima inovativnog densera, breakleticsom se treniraju sve grupe mišića, pa tako 40 odsto treninga odlazi na gornji deo tela, a 60 odsto na donji. Dobra stvar u celoj priči jeste ta što vrlo brzo možeš da skapiraš koje su ti slabe tačke, te da ciljano radiš na njima.
Ako želiš da se priključiš breakleticsima od nule, a fitnes studio te nije video godinama – neophodno je da možeš da uradiš svega 10 čučnjeva (u cugu)
Ako želiš da se priključiš breakleticsima od nule, to jest – fitnes studio te nije video godinama – neophodno je da možeš da uradiš svega 10 čučnjeva (u jednom cugu). Poenta leži u tome da se snaga i izdržljivost razvijaju postepeno, tako da se ovom programu mogu priključiti i naše mame. Peter je svoj sistem vežbanja isprobao na svojoj majci koja ima nepunih 60 godina. Gospođa mama je sledila uputstva, ali u svom ritmu, pa je tako vežbala po tri minuta i pauzirala po 30 sekundi. Catch je i u tome da se ne prilagođavamo mi zadatom tempu vežbanja (od fitnes tlačitelja), već mi sami regulišemo individualni tempo. A muzika ima posebnu ulogu u breakletics priči: kontinuirani flow u vežbanju možeš imati samo uz dobru muziku koja diže raspoloženje, a vremenom razvijaš i osećaj za ritam. Muzika ne služi samo kao motivacija, već te izaziva da nastaviš dalje i da istraješ.
Odoh da pogledam petominutni tutorijal, pa da krenem s vežbanjem. Sam svoj majstor uz malo YouTube i breakletics intervencije.
https://www.youtube.com/watch?v=GCPeFMnPMoo